Новости
lv

8.-10.oktobrī notika seminārs par integratīvo pieeju psihoterapijā

Var. Galu galā psihoterapeitisks process nav tikai psihoterapija tās tīrā izpratnē, psihoterapeitiskās sesijas ietvaros. Daudzas mūsu dzīves parādības ir psihoterapeitiskas, starp kurām vienas no spēcīgākajām to izpausmēm ir gan kvalitatīva komunikācija starp cilvēkiem gan mācīšanās starppersonu formātā. 

Nemāciet, kamēr neesat iemīlējis. Priekšmetu vai amatu, ko jūs mācāt, kā arī tos, kurus jūs mācāt. Arī pats sevi, protams. 

Mēs pretojamies informācijai, kas nāk no kāda, kuru mēs nemīlam. Tajā pašā laikā mēs viegli pieņemam zināšanas no kāda, kuram uzticamies, ar kuru jūtamies labi, kura klātbūtnē mums patīk atrasties. 

Programmas pasniedzēja Jevgeņija Karlīna ir psihoterapijas zinātņu doktore, psiholoģe, publiciste un rakstniece, kas ir iemīlējusies savā darbā un dzīvē kopumā.

Studenti viņu uzskata par “vitālu skolotāju”, cilvēku, kas spēj iedvesmot un radīt īpašu radošu un motivējošu atmosfēru. 

"Viena no labākajām lietām, ko vecāki var darīt sava bērna labā, ir likt viņam iemīlēt dzīvi," saka Jevgeņija, pēc analoģijas domājot, ka labākais, ko skolotājs var darīt, ir likt skolēnam iemīlēt arodu, ko viņš apgūst.

Oktobra grupā patiešām valdīja liela mīlestība, pateicoties kurai nosaukumos "Vispārējais psihoterapijas modelis", "integratīvā pieeja", "psihoterapeitiskā izpēte", "starppersonu aspekts", "līgums" šķietami sausie jēdzieni it kā atdzīvojās un transformējās brīnišķīgās un pārsteidzošās parādības. Ar iedziļināšanos, zinātkāri, kritisku aci, aizrautību un spēli, nevis vienkārši klausoties lekciju klausoties, jūs varat iegrimt elementos un procesos, kas ir viegli pielietojami un iederas ļoti dažādās jomās, ne tikai profesionālās.

Kopumā te ir viss, kas mums tik ļoti patīk: struktūra un radošums, daļu daudzveidība un apjomīgs daudzpusīgs veselums, piemēri no psihoterapeitiskās prakses un dzīvās komunikācijas. 

Seminārs ir viens no Baltijas Psihoterapijas institūta integratīvās apmācības programmas pamatiem un ir daļa no vispārējās geštalta psihoterapijas apmācību programmas. Satura pamatā ir zināšanas, kas iegūtas SFU (Freida Universitāte Vīnē, Austrija) doktorantūras programmā no pasaules vadošajiem Vispārējā psihoterapijas modeļa pētniekiem, tostarp pieejas pamatlicējam - profesoram Deivida Orlinska (Čikāgas Universitāte, ASV). ), kā arī daudzu gadu un veiksmīga pieredze multimodālā (integratīvā) pieejā.