Блог
lv посты профессия

Psihoterapeita studiju reflektantiem esam sagatavojuši sarakstu ar 10 grāmatām...

... kuras, mūsuprāt, studentiem būs ārkārtīgi noderīgas neatkarīgi no psihoterapeitiskā virziena izvēles.

1. Irvins Jaloms "Eksistenciālā psihoterapija". Brīnišķīgs darbs par eksistenciālo psihoterapiju, aktuāls un vērtīgs ikvienam, kurš studē psihoterapiju, kurš sāk praktizēt un vēlas izprast dziļākus jautājumus par dzīvi, tās jēgu, nāvi, ko katrs cilvēks tā vai savādāk sev uzdod. Protams, arī citas Jaloma grāmatas mēs mīlam arī un iesakām tās izlasīt.

2. Nensija Makviljamsa "Psihoanalītiskā diagnostika: Izpratne par personības struktūru klīniskajā procesā". Bāzes detalizēta mācību grāmata par personības tipu diagnostiku un ieteikumi darbam ar dažāda veida klientiem/pacientiem. Tā ir ļoti interesanta, turklāt izlasot to, visi paziņas atklājas jaunās perspektīvās )) Musthave , mustreed.

3. Irina Mlodik “Kāršu namiņš. Psihoterapeitiskā palīdzība klientiem ar robežtraucējumiem. Vienkārši par sarežģīto. Tāpat jāpiebilst, ka Irinai Mlodikai ir arī vesela virkne lakonisku grāmatu par tipiem, kuriem Nensija Makviljamsa raksta iepriekš minētajā grāmatā. Sākumā, Irina sniedz māksliniecisku ievadu par tēmu, bet pēc tam sniedz arī psiholoģisku izpratni.

4. Olivers Sakss "Cilvēks, kurš savu sievu uzskatīja par cepuri". No "robežzona” ir lietderīgi (un noteikti arī aizraujoši) ielīst arī psihiatriskajā zonā. Smalki aprakstīti gadījumi no neirologa un, iespējams, humānākā neirologa prakses.

5. Džeimss Budžentāls “Zinātne par būšanu dzīvam”. Viena no manām mīļākajām grāmatām formas ziņā, kurā aprakstīti gadījumi no psihoterapeita prakses. Šī grāmata būs interesanta jums ne tikai kā topošajam speciālistam, bet arī personīgi.

6. Viktors Franks "Saki dzīvei “Jā”". Vienkārši jāizlasa.

7. Lerijs Hjels un Daniels Cīglers "Personības teorijas". Klasiska mācību grāmata, kurā aprakstītas klasiskās teorijas. Strukturēti un saprotami par visiem jēdzieniem, kas ir dažādu psihoterapijas virzienu pamatā.

8. Fillis Taisons un Roberts Taisons “Psihoanalītiskās attīstības teorijas”. Šī grāmata atbilst savam nosaukumam un organiski turpina iepriekšējo.

9. Rollo Meija "Psiholoģiskās konsultēšanas māksla". Apjomā mazs, izcila autora un praktiķa, viena no Irvina Jaloma skolotājiem, ar kura grāmatu mēs sākām šo sarakstu ceļavārdi prakses sākšanai.

10. Daniels Keizs “Billija Miligana noslēpumainais stāsts” ir vienīgais daiļliteratūras darbs mūsu sarakstā. Šis ir dokumentāls romāns, kas stāsta par pirmo cilvēku ASV vēsturē, kurš tika atzīts par nevainīgu noziegumā disociatīvās identitātes traucējumu dēļ. Brīnišķīga, sarežģīta un dziļa grāmata.